Cristian Ronaldo a jucat 45 de minute împotriva lui Rayo Vallecano. Ten Hag l-a lăudat și pe noul star de la United, după egalitate

0
109
Cristian Ronaldo. Hepta

Cristiano Ronaldo a fost pe teren timp de 45 de minute împotriva lui Rayo Vallecano, în primul său meci pentru Man. Utd din campania 2022-2023.

Atacantul a lipsit pe tot parcursul pre-sezonului. A ratat pregătirile clubului în Thailanda și Australia din motive de familie.

Atacantul a vrut să părăsească Man. Utd în această vară. Însă, din nefericire pentru Ronaldo, nimeni nu pare să-l dorească, așa că – spre disperarea lui – se pregătește pentru un sezon în Europa League cu United.

Atacantul de 37 de ani a luat parte la amicalul împotriva lui Ray Vallecano pe Old Trafford alături de alți fotbaliști ca Raphael Varane, Lisandro Martinez, Donny van de Beek și Christian Eriksen. Ronaldo a fost scos la pauză când scorul era 0-0.

Amad Diallo a marcat pentru United continuat, dar s-a terminat 1-1, când Alvaro Garcia a reușit egalarea pentru oaspeți. T

en Hag a vorbit în general despre performanța echipei sale după meci, sugerând că sunt „gata pentru sezon”: „Cred că [am avut] un pre-sezon bun. Facem progrese consistente. Suntem pregătiți pentru sezon. Știu că mai este loc de îmbunătățire. Trebuie să o facem și acesta este un proces care va continua.”, a declarat Ten Hag.

„A fost un mixt între experiență și tinerețe. Unii fotbaliști, trebuie să vadă, pentru prima dată, la ce se vor putea aștepta. Am văzut că atitudinea a fost cu adevărat grozavă, cu adevărat o intenție de a coopera. Se luptă și lucrează unul pentru celălalt. Acesta a fost un lucru pozitiv. „De asemenea, creăm o mulțime de ocazii și am și primit. În general, trebuie să fim mulțumiți de această performanță.”

Ten Hag, laude pentru noul star

Ten Hag l-a lăudat și pe noul star de la United, Alejandro Garnacho, după tragerea la sorți: „Este un jucător tânăr care merită o șansă”, a continuat Ten Hag. „Vrem să le oferim această șansă tinerilor și el ne-ar arătat că merită în pre-sezon [antrenamente] și de aceea a venit acum cu noi [de la început]. A jucat destul de bine și este plin de speranță. Este doar un adolescent, dar performanța lui a fost foarte bună.”

Vorbind despre Lisandro Martinez, Ten Hag a adăugat: „Cred că a fost o combinație foarte bună cu Rapha [Varane]. Au jucat foarte solid. I-am văzut că se descurcă. Întotdeauna întrebarea mea este cum te integrezi. Și cred că el se poate integra destul de bine în echipă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.